Zabiegi laserem V-Beam Perfecta

Default Image
Cena: 500-1000 zl

vbPerfectaMed

Laser V-Beam Perfecta firmy Candela

Laserowa zamykanie naczyń

Leczenie teleangiektazji, popularnie nazywane zamykaniem rozszerzonych drobnych naczyń krwionośnych skóry jest zabiegiem, któremu coraz chętniej poddają się pacjenci. Laser V- Beam Perfecta amerykańskiej firmy Candela jest złotym standardem na świecie w zakresie impulsowych laserów barwnikowych. Jest to laser pulsacyjny barwnikowy z ang. Pulsed Dyed Laser (PDL). Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na opracowanie urządzenia bezpiecznego, łatwego w obsłudze, nie wywołującego efektów ubocznych podczas zabiegów usuwania zmian naczyniowych i barwnikowych.

Wysoki komfort pacjenta w trakcie zabiegów laserem Vbeam® zapewnia opatentowany system chłodzenia skóry DCDTM polegający na aplikowaniu aktywnego środka chłodzącego w momencie emisji impulsu lasera a właściwie tuż przed „uderzeniem” wiązki lasera. Powoduje to zamrożenie chwilowe skóry i jej znieczulenie.

Zrzut ekranu 2012 10 6 o 20.36.30

Szeroki zakres wskazań:

  • Malformacje naczyniowe typu PWS (Port Wine Stain plama typu czerwonego wina)
  • Malformacje kapilarne
  • Malformacje typu zespołu Sturge-Webera
  • Pajączki naczyniowe
  • Teleangiektazje
  • Jeziorka żylne
  • Blizny
  • Brodawki płaskie
  • Przebarwienia skóry
  • Łagodne zmiany barwnikowe
  • Fotoodmładzanie
  • Naświetlania laserem V-Beam miejsca bezpośrednio po usunięciu keloidu zapobiegają jego wznowie (nawrotowi)

Malformacje kapilarne (Naczyniowe wady rozwojowe)

Nazwę tę wyodrębniono w ostatnich latach ze względu na możliwość odmiennego od pozostałych anomalii naczyniowych leczenia.

Zasadnicze różnice w zakresie cech klinicznych pomiędzy malformacją a naczyniakiem przedstawiono w tabeli (M. Waner; J. Y. Suen „Haemangiomas and Vascular Malformations of the Head and Neck”; Wiley-Liss Inc.; 1999) 

Naczyniak
Malformacja naczyniowa
Pojawia się w okresie noworodkowym lub wczesno-niemowlęcym, tzw. naczyniak wczesnowdziecięcy Zawsze obecna w chwili porodu
Rośnie szybciej od dziecka przez 1 rok Rośnie proporcjonalnie wraz z dzieckiem do końca okresu dorastania
Inwolucja (ustępowanie w przeciągu od 5 do 12 lat) po 1 roku życia Nigdy nie ulega samowyleczeniu
Częstość występowania, chłopcy:dziewczynki - 1:6 Częstość występowania, chłopcy:dziewczynki - 1:1
Nie poddaje się leczeniu laserem Możliwość uzyskania dobrego efektu estetycznego po zastosowaniu lasera 595nm

Jeśli dziecko ma zmianę naczyniową w momencie narodzin i jest ona płaska, zwykle jednostronna to najprawdopodobniej jest to wrodzona malformacja kapilarna, która nie wykazuje tendencji do samoistnego ustępowania.
Natomiast s
amoistnie pojawiające się po narodzinach w ciągu kilu tygodni i stopniowo rosnące naczyniaki jamiste tzw naczyniaki wczesnodziecięce mają tendencję do stopniowego samoistnego zanikania nawet przez kilka lat.

Rozważając powyższe różnice, musimy zdać sobie sprawę, że już samo niewłaściwe nazwanie zmiany naczyniowej może wpłynąć na dalsze losy dziecka często opóźniając znacznie podjęcie właściwego leczenia.

Malformacje kapilarne będące defektem kosmetycznym usuwa się metodą laseroterapii. Obecnie, najlepszy efekt uzyskuje się stosując lasery barwnikowe emitujące fale o długości 585 lub 595 nm.
Zanim przystąpimy do leczenia, konieczne jest prawidłowe zdiagnozowanie zmiany. Skóra dziecka musi być zdrowa i nie zaleca się stosowania jakichkolwiek kosmetyków bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Zarówno przed, jak i po zabiegu należy unikać opalania skóry poddawanej terapii. W celu określenia właściwych do wieku i skóry pacjenta parametrów lasera lekarz przeprowadza test, zwykle na mniej eksponowanych obszarach skóry. Testy te to tzw. leczenie próbne z zastosowaniem różnych wartości energii lasera, które pozwala lekarzowi prowadzącemu terapię na weryfikację indywidualnej reakcji skóry pacjenta na działanie lasera. W celu zmniejszenia dyskomfortu pacjenta w trakcie wykonywania zabiegu, przed jego przeprowadzeniem stosuje się miejscowe preparaty o działaniu znieczulającym w postaci kremów np. krem EMLA. Po przeprowadzeniu oceny efektów leczenia próbnego, zazwyczaj po upływie ok. 6 tygodni, pacjenta poddaje się pierwszej z serii zabiegów właściwych z uwzględnieniem wyników uzyskanych na podstawie wykonanego testu. Zabieg polega na wielokrotnym naświetlaniu wiązką lasera sąsiadujących ze sobą pól o średnicy ok. 5-7 mm w obrębie leczonej zmiany. Bezpośrednio po naświetleniu, w miejscu działania wiązki lasera na tkankę powstają, zasinione plamki, które znikają zwykle w przeciągu dwóch tygodni. Zabiegi laserowe powtarza się kilkakrotnie w odstępach od kilku do kilkunastu tygodni. Skuteczność kolejnych zabiegów zależy od indywidualnych cech pacjenta i charakteru zmiany.

Malformacje naczyniowe do leczenia laserowego

DSCN9971
DSCN7117
DSCN6277
DSCN6277
IMG 4292
IMG 5687 



« powrót
 
 
freshform
popup