Peelingi chemiczne

Default Image
Cena: od 150.00 zl

Peelingi chemiczne  są doskonałym sposobem przywrócenia skórze utraconej kondycji oraz skutecznej likwidacji takich defektów skórnych jak trądzik, łojotok, zmiany pigmentacyjne i objawy fotostarzenia. Pomagają odzyskać skórze utracony blask, jędrność, właściwe nawilżenie i napięcie. Zapewniają szybką regenerację głębokich warstw skóry, co pozwala osiągnąć bardzo zadowalające efekty w krótkim czasie. Właściwości złuszczające zapewniają następujące substancję chemiczne:

  1. Kwas migdałowy (Mandel Peel) – to szczególnie delikatny kwas o właściwościach bakteriobójczych, regenerujących i odświeżających skórę. Daje natychmiastowe uczucie świetlistości oraz oczyszczenia cery bez wywoływania najmniejszego uczucia dyskomfortu. Szczególnie delikatne właściwości kwasu zapewniają bardzo dobrą jego tolerancję przez osoby z cerą wrażliwą, nadmiernie reagującą na większość stosowanych substancji chemicznych. Polecany jest do pielęgnacji cer delikatnych, naczyniowych, a jednocześnie łojotokowych i trądzikowych. Zaletą kwasy migdałowego jest możliwość jego zastosowania u osób korzystających z solarium i kąpieli słonecznych. Posiada silne właściwości bioochronne, zapobiegając fotostarzeniu się skóry.

  2. Kwas pirogronowy (Perfarma Pyruvic Peel) – ma działanie złuszczające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Skutecznie wnika w głąb mieszka włosowego, reguluje wydzielanie serum i leczy objawy trądziku pospolitego (znajdującego się również w fazie aktywnej). Jego właściwości złuszczające zapewniają spłycenie warstw naskórka, dzięki czemu efekt wygładzenia i oczyszczenia cery widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Na poziomie skóry właściwej pobudza produkcję kolagenu i elastyny poprawiając elastyczność skóry. Peeling kwasem pirogronowym odgrywa więc znaczącą rolę nie tylko w profilaktyce przeciwtrądzikowej, ale i przeciwstarzeniowej.

  3. Kwas glikolowy (Glikopeel) – posiada silne właściwości złuszczające, zmniejszając tym samym grubość warstwy rogowej naskórka. Normalizuje czynność gruczołów łojowych, spłyca pory skóry, zapobiega zaskórnikom i łagodzi objawy trądziku pospolitego. Kwas glikolowy pełni rolę nośnika, zapewniając głęboką absorpcję składników aktywnych, pobudza syntezę kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów (kwasu hialuronowego). Zapewnia głęboką regenerację tkanki łącznej. Stosowany jest zarówno przy zaburzeniach pigmentacyjnych, jak i zmianach skórnych wywołanych przez czynniki środowiskowe. Niepowtarzalna zaletą peelingu kwasem glikolowym jest poprawa kondycji skóry w każdym wieku. Skóra staje się lepiej nawilżona, matowa, bardziej miękka i świetlista.

  4. Kwas salicylowy (Salipeel) – spokrewniony jest z aspiryną (kwasem acetylosalicylowym) i podobnie jak on wykazuje właściwości przeciwzapalne. Peeling ten łączy więc w sobie działanie substancji złuszczającej i łagodzącej. Dzięki temu, iż kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach wnika w mieszki włosowe i normalizuje czynność gruczołów łojowych. Zapobiega zatykaniu się porów skóry przeciwdziałając w ten sposób zaskórnikom i wykwitom trądzikowym. Dodatkową zaletą kwasu salicylowego jest mniejsze wywoływanie podrażnień skóry i silniejsze działanie przeciwzapalne, niż w przypadku wyżej opisanych substancji chemicznych. Polecany jest w przypadku trądziku zapalnego i niezapalnego, powierzchniowej pigmentacji oraz objawach fotostarzenia.

  5. Melaspeel R – to aktywne połączenie kwasu mlekowego (o właściwościach nawilżających), kwasu salicylowego (o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym), rezorcynolu (jako silnego czynnika bakteriobójczego, antyseptycznego i keratolicznego), kwasu kojowego (o właściwościach depigmentacyjnych i bakteriostatycznych) oraz hydrochinonu (jako czynnika wyrównującego i poprawiającego koloryt skóry). Melaspeel R wykazuje silne właściwości lecznicze w przypadku trądziku pospolitego (szczególnie znajdującego się w fazie zapalnej), ustępującego z pozostawieniem przebarwień. Ze względu na poprawę kolorytu skóry i pobudzenie metabolizmu, peeling nie tylko wyrównuje nierówną pigmentację skóry, ale i zapobiega uszkodzeniom posłonecznym. 

  6. Yellow Peel – to selektywne połączenie związków rozjaśniających i przeciwutleniających (kwasu retinowego, kojowego, fitowego, azelainowego, salicylowego, witaminy C i bisabololu), które zapewniają głęboką regenerację i poprawę mikrokrążenia skóry. Zastosowanie kwasu glikolowego i salicylowego w pierwszej fazie zabiegu powoduje rozpuszczenie połączeń między komórkami naskórka, co pozwala na głębszą penetrację substancji aktywnych stosowanych w drugiej fazie zabiegu. Zabieg stymuluje odnowę naskórka poprzez pobudzenie metabolizmu, normalizuje czynność gruczołów łojowych i zmniejsza aktywność melanocytów , przez co uzyskuje się efekt odświeżenia i rozjaśnienia cery. Yellow Peel pomaga w walce z przebarwieniami pozapalnymi i dosłonecznymi, powierzchniowymi bliznami potrądzikowymi, łojotokiem i objawami fotostarzenia się skóry.

  7. Retises CT – to preparat o wysokiej i potwierdzonej skuteczności zawierający retinol (naturalną formę wit. A), witaminę C i kwas mlekowy. Takie połączenie substancji aktywnych zapewnia intensywną kurację odmładzającą skóry szczególnie u kobiet około 35 – 40 roku życia z pierwszymi oznakami fotostarzenia. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia spowodowane działaniem słońca, nawilża i wygładza cerę. Pobudza metabolizm skóry właściwej zwiększając produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Poprawia więc elastyczność i sprężystość skóry zwiększając jednocześnie poziom wilgotności głębokich warstw skóry. Poprzez działanie złuszczające odblokowywuje pory skóry, zwiększając penetrację substancji aktywnych. Synergistyczne połączenie związków przeciwutleniających wspomaga procesy odnowy komórkowej, opóźniając procesy starzenia się skóry.« powrót
 
 
freshform
popup