Liposukcja

Default Image
Cena: od 3 000 zł zl

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym modelującym sylwetkę, który polega na defragmentacji oraz odsysaniu podskórnej tkanki tłuszczowej przy użyciu specjalnych kaniul oraz podciśnienia. Najczęściej wykonywane są liposukcje: brzucha, ud, czy bioder. Okolice ciała poddane temu zabiegowi ulegają wyszczupleniu i wymodelowaniu.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg przez nacięcia niewielkich rozmiarów (ok 3-5 cm) wprowadza pod skórę cienką kaniulę, której zadaniem jest rozbicie i odessanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Operator dla uzyskania równomiernego modelowania sylwetki wielokrotnie porusza kaniulą w obrębie całej okolicy poddanej zabiegowi. Liposukcje przeprowadza się w wybranych okolicach o nadmiernej lokalizacji tkanki tłuszczowej tj. brzuch, wewnętrzne, czy też zewnętrzne części ud, okolice bioder, boczne części tułowia itp. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć do 3-5 litrów tłuszczu.

Po zabiegu na okolicę poddaną odessaniu nakłada się specjalny kombinezon modelujący, który zapobiega powstaniu nadmiernego obrzęku.

Liposukcja nie jest metodą odchudzania się, lecz zabiegiem modelującym sylwetkę. Dlatego jest przeprowadzany z reguły u pacjentów z niewielkiego stopnia nadwagą, u których skóra zachowała elastyczność i tym samym jest zdolna do obkurczenia i dostosowania się do nowych kształtów. Warto wspomnieć, że liposukcja nie zastąpi wysiłku fizycznego oraz zbilansowanej diety. Wprawdzie odessane komórki tłuszczowe są na trwałe usunięte, ale te które pozostały przy złych nawykach żywieniowych mogą powiększyć się i w pewnym stopniu zniwelować efekt zabiegu.

Przeciwwskazania

 1. nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
 2. nieuregulowana cukrzyca,
 3. infekcje ropne na skórze,
 4. ciąża,
 5. skazy naczyniowe,
 6. zaburzenia krzepliwości krw.

Ważne informacje

 1. Czas trwania liposukcji: 2-4 godzin
 2. Znieczulenie: miejscowe, ogólne
 3. Badania konieczne do przeprowadzenia przed zabiegiem: morfologia, grupa krwi, wskaźniki krzepnięcia, poziom glikemii
 4. Rekonwalescencja po zabiegu: do 2 tygodni
 5. Zdjęcie szwów po zabiegu: 10 doba
 6. Zmiana opatrunków: co 2 dni

 « powrót
 
 
freshform
popup